Vysokou kvalitu za málo peněz? Tak to je opravdu jen sen.

Kdo z nás by nechtěl všechno, co pořizuje, v co možná nejvyšší kvalitě a za co možná nejmenší cenu?

Hodně muziky za málo peněz se nadarmo nepoužívá, když naše požadavky nekorespondují s tím, kolik jsme ochotni zaplatit.


Díky řetězcům a jejich manažerům je český obchod s potravinami na hodně mizerné úrovni (cena určuje kvalitu). Na jednu stranu jezdí někteří do Německa, protože tam je to lepší, ikdyž zrovna nákup v německém supermarketu je velmi podobný tomu našemu. Nedávno jsme shlédli německou reportáž o malinkátém řezníkovi, který nevyrobí salám tak, aby mohl konkurovat stejnému salámu v supermarketu.

Všude kolem nás jsou tzv. ultraprůmyslové potraviny, chemie, chemie a chemie. Co na tom, že jsou to zpěněné kůže a separáty, hlavně když se to obarví a ochutí tak, že to lidem bude chutnat.

 

A abychom nebyli zaujatí jen vůči velkým supermarketům, je potřeba zmínit i klasická řeznictví. I tam již dorazil nový byznysový model - náhražky místo masa. Proto je důležité číst si podíly masa v jednotlivých výrobcích. Např. Lahůdkový párek podle názvu by měl být opravdovou lahůdkou. Bohužel podle normy musí obsahovat min. 40 % masa. A to je docela málo, když se jedná o uzeninu!!! Buďme obezřetní a dívejme se na složení, jen tak donutíme řezníky dávat do výrobků maso namísto rostlinných bílkovin, vláknin atd. A především - chemie! Čím víc řezník používá náhražky, tím víc musí dát chemie, aby to drželo pohromadě, mělo pěknou barvu, chuť a konzistenci.

Inu, hodně masa za málo peněz není možné. Alespoň ne od oficiálního malovýrobce, protože cena výrobku je složená z tolika částí, že v ní musí být zohledněno všechno, aby výrobce mohl vůbec fungovat.Výše zmíněné ultraprůmyslové potraviny válcují všechno. A uvidíme jestli také zválcují naše zdraví. Čas ukáže.

 

Šprincovi z Pochvalova

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení